גיוס עובדים לסטארט-אפ, תהליך של דיוק בהתאמה ושיתוף פעולה

גיוס עובדים לסטארט- אפ הינו לכאורה משימה פשוטה שאינה שונה מכל גיוס אחר, אלא שהמצב השברירי שבו נמצאים מרבית הסטארט אפים הופך את המשימה למורכבת במיוחד. מצד אחד מדובר על חברות קטנות שבהן המרכיב האישיותי הנו מהותי, בשל כמות האנשים הקטנה. מצד שני, לא פשוט לגייס אנשים איכותיים המחפשים בטחון תעסוקתי לחברה הנמצאת בתחילת דרכה וייתכן כי תיתקל במהמורות, כמו כל חברה צעירה.

חברות השמה, המתחילות תהליך גיוס עובדים עבור סטארט-אפ, נדרשות לשילוב ייחודי של דיוק, התאמה מיטבית ברמה המקצועית והתאמה מיטבית ברמה האישיותית. שילוב של אלו הופכים את הגיוס למוצלח ומועיל הן לחברה והן לעובד.

את חברת AcousticEye, פגשנו בשלב די צעיר של החברה. הקשיים איתם מתמודד כל סטארט-אפ, עלו גם פה והגיוס אכן היווה אתגר, אתגר שצלחנו כמובן בזכות היכולת של צוות הגיוס שלנו  לדייק את המשרות, לדייק את היעדים ולמקד את הגיוס והניב מספר לא מבוטל של גיוסים מוצלחים.

גיוס עובדים עבור acousticeye
בשיחה עם לימור לב, סמנכ”לית הכספים של חברת , AcousticEye עלה נושא גיוס עובדים. שאלנו אותה, מה לדעתה הפך את שיתוף הפעולה בינינו למוצלח כל כך ותשובתה הייתה חד משמעית –
הבנה עמוקה מצדנו של התפקיד, המרקם האנושי בחברה והיכולת לשלב בין שני הדברים.

לפני כשנה עלה הצורך לגייס לחברה מנהלת אדמיניסטרטיבית. מכיוון שגיוס עובדי מטה הוא המומחיות שלנו, בדגש על גיוס אנשי מטה בחברות הזנק, פנתה אלינו לימור בקריאה בהולה.
הזמן שעמד בפניה היה קצר אך אסור היה שקוצר הזמן יפגע באיכות הגיוס. מנהלת אדמיניסטרטיבית היא דמות מפתח בחברה, פונקציה רבת היבטים החולשת על תחומים רבים ומקשרת בין גורמים תפעוליים רבים. מנהלת אדמיניסטרטיבית צריכה להיות בעלת כישורים תפעוליים ובעלת כישורים חברתיים התואמים את רוח החברה, הן ברמה המקצועית והן ברמה החברתית / אישיותית.

הדרך להצלחה בגיוס הייתה כרוכה בשיתוף פעולה מושלם בין לימור לב, שניהלה את הגיוס בצד של החברה, ושל מחלקת ההשמה שלנו, אשר ניהלה את הגיוס מהצד שלנו. היכולת של לימור, מחד, לדייק את התפקיד ולהעביר לנו מושג בהיר על אופי החברה והאנשים וכן מהירות התגובה שלה, והיכולת של מחלקת ההשמה שלנו, מאידך, לברור מבין מאות המועמדות שהגישו מועמדות לתפקיד מספר חד ספרתי של מועמדות איכותיות ומתאימות על פי כל הפרמטרים לידי לימור, הם אלו שהפכו את הגיוס למהיר, מדויק ואיכותי.

המנהלת האדמיניסטרטיבית שגויסה לחברת AcousticEye בתום התהליך השתלבה במטה החברה באופן מושלם- הן מקצועית והן אישית. מעגל הזהב הוכיח את עצמו – הבנה עמוקה בניהול אדמיניסטרטיבי בסטארט אפ, לצד הבנה  עמוקה בגיוס לסטארט אפ, על הייחודיות שבו, לצד שיתוף פעולה פורה עם המנהלת המגייסת מטעם החברה הפך את הגיוס להצלחה.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים