רון רייטר, יזם ומייסד Crosswise, מנתח את מהות ההצלחה

בעולם תחרותי – עבור חלק מהאנשים, התחרות היא המהות. לאחרים, התחרות היא השלב בדרך להצלחה וההצלחה היא המהות. רון רייטר, יזם צעיר, פותח לנו צוהר לזירת הסטארט-אפ הישראלית, ומספר על האתגרים הקיימים בניהול חברה, הכלים להצלחתה, חשיבות יועצים חיצוניים ועזרה של שירותי מיקור חוץ.

רון רייטר החל את דרכו המקצועית בגיל שמונה. עד אז הוא בעיקר שיחק עם המחשב, בגיל שמונה החל לתכנת ולמעשה הוא לא הפסיק מעולם. מסלול חייו הוביל אותו ליחידה היוקרתית 8200. מאז ועד היום צעד רון בשביל המוכר לרבים החולקים את אותה היסטוריה –  השתלבות בסטארט-אפ לאחר השירות הצבאי, היכרות עם התחום, למידת המהות של הקמת וניהול חברה ומעבר לסטארט-אפ משלך.

בטרם הקים את הסטארט-אפ הנוכחי שלו Crosswise עבד רון בחברת “Any.Do” ושם, כפי שהעיד, למד את רזי המקצוע – לא התכנות, אלא הקמה וניהול של סטארט-אפ.

מהי הצלחה? מהם הכלים שיעזרו לנו להשיג אותה?

פתחנו את הראיון שערכנו עם רון, בשאלה – “מהי הצלחה בעיניך?” שאלה שעוד נחזור אליה גם בהמשך. רון ענה שישנם סוגים שונים של הצלחות ולא הגדרה אחת בלבד, אך עבורו הצלחה תסתמן כאשר החברה תצליח. הקמת חברה חיה ונושמת, חברה מצליחה ורווחית היא הצלחה. התשובה, הלכאורה מובנת מאליה, רחוקה מלהיות כזו בעולם ההיי-טק הישראלי. יזמים רבים מקימים חברות עם מטרה אחת בלבד- מכירת החברה, קרי “אקזיט”.
בעבור רון ובעבור יזמים רבים אחרים, המטרה שעומדת בקצה הדרך המסועפת היא הקמת חברה מתפקדת, חברה המפרנסת עובדים, יצרנית ורווחית.
עולם הסטארט-אפ הישראלי, הפך בשנים האחרונות לענף ייצוא לכל דבר. חברות נמכרות וישנן חברות שמלכתחילה קמות כדי לשמש חממה להצמחת וטיפוח ההון האנושי – הן נרכשות על ידי חברות ענק שמחפשות עובדים איכותיים. התופעה נקראת Acqui-Hire ומשמעותה – מיזוג הון אנושי.
החברה הישראלית, במידה רבה בזכות היחידה הצבאית 8200 שופעת אנשי היי-טק איכותיים במיוחד. סביבה חברתית ומקצועית של אנשים מבריקים, תחרותיים ובעלי יכולות מרשימות הן בתחום הניהול והן בתחומי הפיתוח השונים, מהווה את התשתית לעולם היזמות הישראלי בימים אלו. בסביבה זו, צמח רון והתפתח. מעבר לכישורים אותם הוא מביא, הסביבה שבה צמח מהווה גב ותמיכה ומספקת לו את הכלים הנוספים הנדרשים להצלחה. השתייכות ליחידה, יכולה להבטיח עתיד מזהיר בתחום ההיי טק בכלל ועולם היזמות והסטארט-אפ בפרט, “אבל חובת ההוכחה היא על היזם”, מחדד רון.
עולם הסטרט-אפ הישראלי חם ושיתופי יותר מכפי ששיערנו. סביבה חברתית ומקצועית המפרגנת ועוזרת לחבריה להצליח, כל אחד במטרה שהציב לעצמו. התחרות בריאה והיא מניעה להישגים – בין אם מדובר בהצלחה במכירת חברה ובין אם זו הצלחה בהצמחת חברה חיה ובועטת, המספקת פרנסה למספר רב של עובדים מאושרים.

הבנו מהי הצלחה, עבור רון, השאלה הבאה המתבקשת היא כמובן- איך להשיג את ההצלחה, איך להגיע לנקודה שבה אתה יכול להביט על ההישגים שלך ולומר בקול- הצלחתי!

תורת ההצלחה

המסע שעבר רון החל ב-“Any.Do”, שם עבד כמתכנת web בכיר ובנה את גרסת ה-web הראשונה ואת אתר החברה. הוא עבד כשנה וחצי ושם לו למטרה ללמוד את רזי הסטארט-אפ.
ל-Any.Do הגיע, איך לא, בעקבות המייסדים אותם הכיר ב-8200. האלמנט של “חווית המשתמש” משך אותו לשם. ב-Any.Do, מעבר להתמקצעות הנקודתית, הבין רון שהדרך להקמת סטארט-אפ מצליח, מחייבת התבוננות בתמונה רחבה יותר. מלבד רעיון מוצלח ומוצר איכותי ומורכב, ישנם מרכיבים נוספים אשר יכולים להרים או למוטט חברה. ניהול נכון, שימוש בכלים מסוימים, שילוב אנשי מקצוע איכותיים, דוגמת שירותי מיקור חוץ (outsourcing)  של TOTAL ADMIN, יכולים להוות את ההבדל בין חברה שורדת וחברה מצליחה. התורה, אם כן, היא שילוב של מספר מפתחות – רעיון טוב, ראיה רחבה, רגליים על הקרקע, עבודה קשה וקבלת עזרה מדויקת מיועצים חיצוניים.

crosswise

לאחר שעזב את “Any.Do”, חבר רון לסטיב גלאנץ ויונתן סיידנר שהעלו רעיון למיזם מבריק. מיזם המביא טכנולוגיה מורכבת וסבוכה לעולם הפרסום. המוצר למעשה מנטר את כל כלי המדיה שברשותו של אדם ועוזר למקד עבור המפרסמים את תחומי ההתעניינות של אותו אדם וכן היכן הוא נמצא בכל אחד מן המכשירים שלו. קהל היעד שלהם הם אנשי הפרסום, הם מוכרים למעשה דאטה ולא שירותי פרסום. רון, בהיותו VP R&D  מוצא את עצמו שותף בניהול בפועל של החברה, וזה כפי שכבר סיכמנו, מחויבות לא פשוטה בכלל. על מנת להצליח גם בהיבט הטכנולוגי וגם בהיבטים התפעוליים והניהוליים של החברה נעזרת חברת Crosswise בשירותים חיצוניים.

TOTAL ADMIN, שירותי מיקור חוץ אדמינסטרטיביים

אחד הכלים המשמעותיים בהצעדת החברה קדימה, הוא שירותי מיקור חוץ (Outsourcing) של TOTAL ADMIN.
TOTAL ADMIN עוזרת ליזמים בהתקשרות ופתיחת חשבון בנק, בהתקשרות עם שירותי ניהול חשבונות, שכר וניהול כספים.
שרון, אשר הוצבה מטעם TOTAL ADMIN כמנהלת התפעול והאדמיניסטרציה של החברה ב-Crosswise מטפלת בכל ההיבטים התפעוליים של החברה ויוצקת את התשתיות הניהוליות הנחוצות כל כך בחברת סטארט-אפ. רון טוען שהם היו “קלולס לחלוטין בלי שרון”. הם לא ידעו איך להתחיל ומה לעשות. למעשה זה אחד הכלים המשמעותיים שקיבל מ”Any.Do” בכל הנוגע לתפעול החברה – העסקת TOTAL ADMIN (אשר מספקת שירותי מיקור חוץ אדמינסטרטיביים גם לחברת Any.Do).
שרון פועלת מאחורי הקלעים של החברה, על הכתפיים שלה אחריות אדירה. היא פועלת כיחידה עצמאית ומטפלת בכל הנושאים הבירוקרטיים, הכספיים, כל תחום המשכורות, הביטוחים וכיו”ב. נושא התפעול בסטארט אפ מורכב מאוד, הכל צריך לקרות כאן ועכשיו ואם אין גוף חיצוני שמכיר את הניואנסים הקטנים של ההתנהלות, התפעול עלול להיפגע ולעצור את הסטארט-אפ כולו מלצעוד קדימה.
לא די ברעיון מבריק על מנת להצמיח חברה מצליחה.

הדרך של רון רייטר להצלחה סלולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *